1998 йил 30 апрелдаги 609-I-сонли «Чет эл инвестициялари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикасининг Қонуни
1998 йил 30 апрелдаги 611-I- сонли «Чет эллик инвесторлар ҳуқуқларининг кафолатлари ва уларни ҳимоя қилиш чоралари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикасининг Қонуни
1998 йил 24 декабрдаги 719-I- сонли «Инвестиция фаолияти тўғрисида» ги Ўзбекистон Республикасининг Қонуни
2017 йил 25 майдаги ПФ-5057- сонли «Ташқи бозорларда маҳаллий маҳсулотларнинг экспорт қилиниши ва рақобатдошлигини таъминлашни янада рағбатлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони
2017 йил 4 майдаги ПФ-5034-сонли «Ўзбекистон Республикаси Президентининг 1997 йил 10 октябрдаги «Товарлар (ишлар, хизматлар) экспортини рағбатлантириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги ПФ-1871-сонли Фармонига ўзгартириш киритиш тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони
2017 йил 13 апрелдаги ПФ-5012-сонли «Ташқи савдо соҳасида бошқарув тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони
2017 йил 13 апрелдаги ПҚ-2887-сон «Ўзбекистон Республикаси Ташқи савдо вазирлиги фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори
2017 йил 31 мартдаги ПФ-4996- сонли «Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар бўйича давлат қўмитасини ташкил этиш тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони
2015 йил 24 августдаги ПФ-4747- сонли «Товарлар (ишлар, хизматлар) экспортини кенгайтиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони
1997 йил 10 октябрдаги ПФ-1871-сонли «Товарлар (ишлар, хизматлар) экспортини рағбатлантиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони
2017 йил 4 апрелдаги ПҚ-2868-сонли «Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар бўйича давлат қўмитаси фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президенти қарори
2017 йил 13 апрелдаги ПҚ-2887-сонли «Ўзбекистон Республикаси Ташқи савдо вазирлиги фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президенти қарори
2018 йил 19 февралдаги ПҚ-3542- сонли «Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар бўйича давлат қўмитасининг фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Президенти қарори

Закон Республики Узбекистан от 30 апреля 1998 года № 609-I «Об иностранных инвестициях»
Закон Республики Узбекистан от 30 апреля 1998 года № 611-I «О гарантиях и мерах защиты прав иностранных инвесторов»
Закон Республики Узбекистан от 24 декабря 1998 года № 719-I «Об инвестиционной деятельности» (в редакции Закона Республики Узбекистан от 9 декабря 2014 года № ЗРУ-380)
Указ Президента Республики Узбекистан от 25.05.2017 г. № УП-5057 «О мерах по дальнейшему стимулированию экспорта и обеспечению конкурентоспособности отечественных товаров на внешних рынках»
Указ Президента Республики Узбекистан от 04.05.2017 г. № УП-5034 «О внесении изменения в Указ Президента Республики Узбекистан от 10 октября 1997 года № УП-1871 «О дополнительных мерах по стимулированию экспорта товаров (работ, услуг)»
Указ Президента Республики Узбекистан от 13.04.2017 г. № УП-5012 «О мерах по совершенствованию системы управления в сфере внешней торговли»
Постановление Президента Республики Узбекистан от 13.04.2017 г. № ПП-2887 «О мерах по организации деятельности Министерства внешней торговли Республики Узбекистан»
Указ Президента Республики Узбекистан от 31 марта 2017 года № УП-4996 «Об образовании Государственного комитета Республики Узбекистан по инвестициям»
Указ Президента Республики Узбекистан от 13 апреля 2017 года № УП-5012 «О мерах по совершенствованию системы управления в сфере внешней торговли»
Указ Президента Республики Узбекистан от 24.08.2015 г. № УП-4747 «О дополнительных мерах по расширению экспорта товаров (работ, услуг)»
Указ Президента Республики Узбекистан от 10 октября 1997 года № УП-1871 «"О дополнительных мерах по стимулированию экспорта товаров (работ, услуг)»
Постановление Президента Республики Узбекистан от 4 апреля 2017 года № ПП-2868 «О мерах по организации деятельности Государственного комитета Республики Узбекистан по инвестициям».
Постановление Президента Республики Узбекистан от 13 апреля 2017 года № ПП-2887 «О мерах по организации деятельности Министерства внешней торговли Республики Узбекистан».
Постановление Президента Республики Узбекистан от 19 февраля 2018 года № ПП-3542 «О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности Государственного комитета Республики Узбекистан по инвестициям».
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 11.09.2019 г. № 758 «Об образовании постоянно действующей Республиканской комиссии по вопросам развития экспортного потенциала регионов и отраслей»
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 14.12.2017 г. № 984 «Об утверждении Положения о порядке экспорта свежей, сушеной и переработанной плодоовощной продукции»