Kompaniyani rivojlantirish strategiyasiga muvofiq, O‘zbekistonda nafaqat savdo va servis xizmat ko‘rsatish vakolatxonasi, balki shunigdek, ishlab chiqarish quvvatlari ham tashkil etilgan. Masalan, 2009-yil avgustda MAN Auto-Uzbekistan qo‘shma korxonasi ishga tushrildi. Korxona faoliyati «SamAvto» qo‘shma korxonasida ijara asosida olingan maydonlarda yuk mashinalarini yig‘ishdan boshlangan edi. 2012-yil 30 iyulda Samarqand shahri yaqinida yangi yuk transportini yig‘ish korxonasi ishga tushdi.
15 ming kv. metr maydonni egallagan zavodda yiliga 8 mingta yuk mashinasi ishlab chiqariladi. Bugungi kunda ishlab chiqarish majmuasida qariyb
1 mingga yaqin odam mehnat qiladi.
Rivojlanish rejasi samosvallar kuzovlari va avto-treylerlar, konteyner va avtomobil tashuvchilar, tentli va izotermik yarim tirkamalar, maxsus kuzovlar va transport vositalari ishlab chiqarish maqsadida tirkama va osma uskunalar chiqarish bo‘yicha korxonani ishga tushirishni nazarda tutadi.
Zavod metall va listli metall profillariga ishlov berish, osma va tirkama texnikani payvandlash, bo‘yash, yig‘ish va keyinchalik ularni sinovdan o‘tkazish ishlarini to‘liq amalga oshiradi. Bugungi kunda quyidagi mahsulotlarni ishlab chiqarish o‘zlashtirildi: tentli yarim tirkamalar va kuzovlar, izotermik yarim tirkamaar va kuzovlar, yuk ko‘tarish quvvati 16, 18, 25, 35 va 50 tonna bo‘lgan avtokranlar, bitum, tsisterna, bug‘doy va paxta tashuvchilar, beton aralashtirgichlar, tsement tashuvchilar, og‘ir past ramali yuk mashinalari va boshqalar.
O‘zbekiston tijorat avtotransport vositalari bozori yuksak darajali salohiyatga ega bo‘lib, quyidagi omillar uni rivojlantirishga yordam beradi:
—avtotransport vositalarini xarid qilish bo‘yicha maxsus moliyaviy dasturlarning mavjudligi va ularning Hukumat tomonidan qo‘llab-quvvatlanishi. Lizing va kredit bozori jadal sur’atlar bilan rivojlanishi;
— YaIM ning o‘sishi, kichik va o‘rta biznesning faolligi, iqtisodiyotning strategik tarmoqlarida Hukumat va xalqaro  moliya institutlari ko‘magida  amlaga oshirilayotgan loyihalar;
— neft-gaz, tog‘-kon, qurilish, transport va savdo sohalaridagi kompaniyalar faoliyatining jadal rivojlanayotgani.
MAN kompaniyasi o‘zining tezkor taraqqiyoti, yuqori sifatli avtomobillari va ko‘rsatayotgan xizmatlari tufayli bozorda barqaror o‘sish sur’atini saqlab qoldi va mijozlar ishonchini qozondi. Masalan, MAN Auto-Uzbekistan qo‘shma korxonasi, TGS 26.400 tyagachlari va samosvallarini xarid qiluvchi «Angren» Logistika markazi, «O‘zavtoyo‘l» davlat aksiyadorlik kompaniyasi, Yo‘l fondi va Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodi, Olmaliq va Navoiy kon-metallurgiya kombinati, “O‘zbekiston temir yo‘llari” davlat aksiyadorlik temir yo‘l kompaniyasi, GM Uzbekistan qo‘shma korxonasi, Coca Cola singari yirik kompaniyalar bilan hamkorlik qilib kelmoqda.

MAN SE (formerly: Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg; SE), a car manufacturing concern, is an open-type European joint-stock company. Headquarters is located in Munich. The main shareholder of the company is Volkswagen AG concern, which owns 75.73% of the shares. 53,824 people work at MAN enterprises worldwide (31,444 of them are in Germany).
The annual turnover is 14.2 billion euros (2017), of which 76% falls on manufacturing abroad.
For MAN Truck & Bus, the CIS region is one of the most important markets in the world. In accordance with the company’s development strategy, not only a representative office has been created in Uzbekistan on sales and service, but also production capacity. So, for example, in August 2009, the joint venture MAN Auto-Uzbekistan was launched.
The enterprise’s activity began with the assembly of trucks on the rented areas of SamAvto joint venture. A couple of months later, on July 30, 2012, a new assembly plant was launched near the city of Samarkand. The area of ​​the plant is 15 thousand square meters. The company is capable of producing 8 thousand trucks per year. About 1 thousand people work at the production complex today.
The development plan includes the launch of an enterprise for production of trailers and attachments for production of dump truck bodies and auto-trailers, container trucks and auto transporters, tent and isothermal semi-trailers, other special bodies and vehicles.
The plant will have a full cycle of metal processing and sheet metal profiles, welding, painting, assembling of mounted and trailed equipment with its subsequent testing.
Today, the production of the following types of products has been mastered: awning semi-trailers and bodies, isothermal semi-trailers and bodies, truck cranes with a lifting capacity of 16, 18, 25, 35 and 50 tons, bitumovoz, tankers, grain and cotton trucks, concrete mixers, cement trucks, heavy low-bed trucks, etc.
The market of commercial vehicles in Uzbekistan has great potential for further development. The following factors contribute to this:
— availability of special financial programs for the purchase of vehicles and their support from the Government. The leasing and credit market is developing at an accelerated pace;
— GDP growth, activity of small and medium business, ongoing projects in strategic sectors of the economy with the assistance of the Government and international financial institutions;
— dynamic development of activities of oil and gas companies, as well as mining, construction, transport and trade areas.
Due to active development, high quality of cars and services, MAN has maintained steady growth in the market and won the trust of customers. For example, such partners of MAN Auto-Uzbekistan JV as Angren Logistics Center, which procures tractors and dump trucks TGS 26.400, State Joint-Stock Company Uzavtoyul, Road Fund and Fergana Refinery, Almalyk and Navoi Mining and Metallurgical Combines, Uzbekistan Railways, joint ventures GM Uzbekistan, Coca Cola and others.