ITSV mintaqalardagi investitsiya loyihalarini qo‘llab-quvvatlamoqda
O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirining o‘rinbosari Olimxon Rustamov boshchiligidagi Ishchi guruh Buxoro viloyatida investitsiya loyihalari amalga oshirilayotgan obʼyektlarga tashrif buyurdi.
Xususan, guruh aʼzolari toʻqimachilik mahsulotlari ishlab chiqarish boʻyicha “Leichter Kamalak Textilien” MChJ qoʻshma korxonasida boʻldi. Buxoro shahridagi Texnopark hududida joylashgan ushbu loyiha qiymati 5 million dollar bo‘lib, bu yerda 30 ta yangi ish o‘rni yaratildi.
Shuningdek, “Siyovush Tekstil Buxoro” MChJning “G‘ijduvon” EIZda 500 ta yangi ish o‘rni yaratishga mo‘ljallangan 521 milliard so‘mlik loyihasini amalga oshirish borasidagi ishlarning borishi bilan tanishildi.
Tashriflar chog‘ida tadbirkorlar bilan suhbatlar o‘tkazilib, ularni qiynab kelayotgan muammolar va korxonalarni yanada rivojlantirish bo‘yicha takliflari ham o‘rganildi.
Tadbirkorlar tomonidan ko‘tarilgan masalalarni hal etishda har tomonlama yordam ko‘rsatish yuzasidan mas’ul rahbarlarga tegishli topshiriqlar berildi.

МИВТ оказывает поддержку инвестпроектам в регионах
Рабочая группа под руководством заместителя министра инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан Олимхона Рустамова ознакомилась с ходом реализации инвестиционных проектов в Бухарской области.
В частности, группа побывала на совместном предприятии СП ООО «Leichter Kamalak Textilien» по производству текстильной продукции. Стоимость проекта расположенного на территории Технопарка города Бухары - 5 млн долларов, здесь создано 30 новых рабочих мест.
Также был изучен ход работ по реализации проекта ООО «Siyovush Tekstil Buxoro» в СЭЗ «Гиждуван», стоимостью 521 млрд сумов, где будут созданы 500 новых рабочих мест.
В ходе визитов состоялись беседы с предпринимателями, которые поделились проблемами, встречающимися в ходе работы и предложениями по дальнейшему развитию предприятий.
Ответственным руководителям на местах были даны поручения по оказанию всестороннего содействия решению поднятых предпринимателями вопросов.