Guliston shahrida O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligining Sirdaryo viloyati boshqarmasi rahbariyati va Wildberries Development kompaniyasi delegatsiyasi o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muloqot chog‘ida kompaniya platformasi orqali mahsulotlarni o‘zaro yetkazib berishni tashkil etish uchun Sirdaryo viloyatida transport-logistika xabini yaratish loyihasini amalga oshirish istiqbollari muhokama qilindi.
Kompaniya vakillari Mirzaobod tumani va Yangiyer shahridagi kichik sanoat zonalari hududida ham bo‘lib, infratuzilma tarmoqlari hamda logistika markazini barpo etish uchun mavjud sharoitlar bilan tanishdi.

Обсужден проект создания транспортно-логистического хаба в Сырдарьинской области
В г.Гулистане состоялась встреча руководства Сырдарьинского областного управления Министерства инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан с делегацией компании Wildberries Development.
В ходе встречи обсуждены перспективы реализации проекта по созданию транспортно-логистического хаба в Сырдарьинской области для организации взаимных поставок продукции посредством платформы компании.
Представители компании также побывали на территории малых промышленных зон Мирзаабадского района и города Янгиер и ознакомились с существующими условиями для строительства инфраструктурных сетей и логистического центра.
По итогам визита представителей Wildberries Development достигнута договорённость по продолжению взаимодействия в рамках дальнейшего изучения возможности реализации проекта.