OTB bilan investitsiyaviy hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Joriy yilning 14-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi huzuridagi Xalqaro hamkorlik va taraqqiyot agentligi, Osiyo taraqqiyot banki vakillari va loyiha tashabbuskorlari ishtirokida mazkur Bank hamkorligida amalga oshirilayotgan investitsiya loyihalarining joriy holatini ko‘rib chiqish bo‘yicha yakuniy yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Kommunal va suv xo‘jaligi, qishloq xo‘jaligi, energetika, transport infratuzilmasi, sog‘liqni saqlash va ta’lim kabi sohalardagi loyihalarni hayotga tatbiq etish masalalari muhokama qilinib, ularni o‘z vaqtida foydalanishga topshirish chora-tadbirlari tahlil qilindi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish bo‘yicha aniq chora-tadbirlar va muddatlar ko‘rsatilgan bayonnoma ishlab chiqildi.

Обсуждены перспективы инвестиционного сотрудничества с АБР
14 декабря текущего года Агентством по международному сотрудничеству и развитию при Министерстве инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан совместно с Азиатским банком развития и инициаторами проектов проведена итоговая встреча по обзору портфеля инвестиционных проектов, реализуемых в Узбекистане с участием Банка.
Адресно обсуждены аспекты имплементации портфеля проектов в таких сферах, как коммунальное и водное хозяйство, сельское хозяйство, энергетика, транспортная инфраструктура, здравоохранение и образование и проанализированы меры по их своевременному вводу в эксплуатацию.
По итогам встречи разработан протокол с указанием конкретных мер и сроков исполнения достигнутых договорённостей.