"Al Dahra" kompaniyasi bilan hamkorlikni yo'lga qo'yish istiqbollari muhokama qilindi
O'zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligining BAAdagi vakolatxonasi tomonidan O'zbekistonda istiqbolli loyihalarni amalga oshirishga yetakchi investorlarni jalb qilish bo'yicha tizimli asosda ishlar olib borilmoqda.
Xususan, Al Dahra (BAA) kompaniyasi bilan muzokaralar o‘tkazildi. Unda O'zbekiston qishloq xo'jaligi sohasida yirik sarmoyaviy loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Respublikaning qishloq xo‘jaligi sohasidagi salohiyati bilan atroflicha tanishish va istiqbolli investitsiya loyihalari portfelini kelishish maqsadida joriy oyda BAA kompaniyasi delegatsiyasining O‘zbekistonga tashrifini tashkil etish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.

Обсуждены перспективы налаживания сотрудничества с компанией «Al Dahra»
Представительством Министерства инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан в ОАЭ на системной основе проводится работа по привлечению ведущих инвесторов к реализации перспективных проектов в Узбекистане.
В частности, проведены переговоры с компанией Al Dahra (ОАЭ), в ходе которых обсуждены возможности реализации крупных инвестиционных проектов в аграрном секторе Узбекистана.
Достигнуты договоренности об организации визита делегации эмиратской компании в Узбекистан в текущем месяце для подробного ознакомления с потенциалом республики в сфере сельского хозяйства и согласования портфеля высокомаржинальных инвестиционных проектов.