OTBning Yillik yig'ilishining biznes sessiyasi bo'lib o'tdi
Joriy yilning 29-sentabr kuni Osiyo taraqqiyot bankining Yillik yig'ilishining ikkinchi bosqichi doirasida OTB Boshqaruvchilarining biznes sessiyasi bo'lib o'tdi.
O'zbekiston Respublikasidan OTB Boshqaruvchisi, Bosh vazir o'rinbosari - investitsiyalar va tashqi savdo vaziri Jamshid Xodjayev sessiya ishtirokchilariga O'zbekistonning OTB faoliyati doirasidagi yangi tashabbuslarga ochiqligini, hamkorlikni davom ettirishga tayyorligini ta'kidlab, ushbu xalqaro moliyaviy tuzilmaning mamlakatimiz bilan o'zaro hamkorligini mustahkamlashga qaratilgan qator takliflar bildirdi.
Bankning keyingi faoliyati rejalari ko'rib chiqilgan yig'ilish davomida Yakuniy rezolyutsiya qabul qilindi hamda OTBning moliyaviy va ma'muriy operatsiyalari bilan bog'liq hujjatlar tasdiqlandi.

Состоялась Деловая сессия Ежегодного заседания АБР
29 сентября этого года в рамках второй фазы Ежегодного заседания Азиатского банка развития состоялась Деловая сессия Управляющих АБР.
Управляющий АБР от Республики Узбекистан, заместитель Премьер-министра – министр инвестиций и внешней торговли Жамшид Ходжаев направил участникам сессии приветственное обращение, в котором подчеркнул открытость Узбекистана новым инициативам в рамках деятельности АБР, готовность продолжать сотрудничество, а также высказал ряд предложений, направленных на укрепление взаимодействия этой международной финансовой структуры с нашей страной.
В ходе заседания, на котором были рассмотрены планы по дальнейшей деятельности Банка, была принята Итоговая резолюция и одобрены документы, касающиеся финансовых и административных операций АБР.