Joriy yilning 27-iyun kuni Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligida Samsung C&T kompaniyasi prezidenti va bosh ijrochi direktori O Se Chol bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ma’lumot uchun: Samsung C&T 1938-yilda tashkil etilgan Janubiy Koreyaning qurilish va loyiha ishlab chiqaruvchi kompaniyasidir. Bugungi kunda uning dunyoning 44 davlatida 122 ta vakolatxonasi bor.
Uchrashuvda tomonlar joriy loyihalarni amalga oshirish holati, energetika va sanoat infratuzilmasini rivojlantirish bo‘yicha hamkorlikni yo‘lga qo‘yishning istiqbolli yo‘nalishlari, shuningdek, DXSh asosida yangi tashabbuslarni shaklantirishni ko‘rib chiqdilar.
Ayni paytda kompaniya shaharsozlik va yashil energetika sohalarida bir qator infratuzilmaviy loyihalarini amalga oshirishda ishtirok etish imkoniyatlarini o‘rganishga kirishmoqda.
Uchrashuv yakunlari boʻyicha qoʻshma loyihalarni hayotga tatbiq qilish masalalarini toʻliq ishlab chiqish maqsadida tomonlar kelgusidagi hamkorlik formatini belgilab oldilar.

South Korean company Samsung C&T will participate in the implementation of new investment projects in Uzbekistan
On June 27 this year, the Ministry of Investment, Industry and Trade hosted a meeting with President and Chief Executive Officer of Samsung C&T Oh Se-chul.
For reference: Samsung C&T is a South Korean construction and design company founded in 1938. Today it owns 122 offices in 44 countries of the world.
During the meeting, the parties reviewed the implementation state of current projects and promising areas for establishing cooperation in the field of energy and industrial infrastructure development, as well as the development of new PPP projects.
Currently, the company is starting to explore the possibility of participating in the implementation of a number of infrastructure projects in the fields of urban planning and green energy.
Following the meeting, the parties worked out a format for further cooperation to thoroughly work out the issues of implementing joint projects.