Turkiya kompaniyalari O‘zbekiston hududlari bilan hamkorlikni rivojlantirmoqda
Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligining Namangan viloyati boshqarmasi rahbariyati Turkiyaning “Akcha Holding” kompaniyasi direktorlar kengashi aʼzosi Ahmet Bilge Goʻksan boshchiligidagi delegatsiya bilan boʻlib oʻtgan uchrashuvda ishtirok etdi.
Muzokarada turk kompaniyasi vakillariga investorlarning qulay faoliyat yuritishi uchun yaratilgan sharoitlar taqdimoti boʻlib oʻtdi. Toʻqimachilik sanoati rivojiga ijobiy taʼsir etuvchi omillar sifatida paxta klasterlari va kichik sanoat zonalari qayd etildi.
Shuningdek, Pop tumanida “ArtsSoftTex” kompaniyasi bilan hamkorlikda umumiy qiymati 250 million dollarlik investitsiya loyihasi amalga oshirilishi rejalashtirilayotgan bo‘sh turgan binolar va inshootlar bilan tanishildi.

Турецкие компании развивают сотрудничество с регионами Узбекистана
Руководство Наманганского управления Министерства инвестиций и внешней торговли приняло участие во встрече с делегацией турецкой компании Akcha Xolding во главе с членом Совета директоров Ахметом Бильге Гоксаном.
В ходе диалога представителям турецкой компании были презентованы условия, созданные для комфортной деятельности инвесторов. В качестве факторов, положительно влияющих на развитие текстильной отрасли, указаны действующие хлопковые кластеры и малые промышленные зоны.
Кроме этого, осуществлён совместный выезд и ознакомление гостей с пустующими зданиями и сооружениями, на которых совместно с компанией «АртсСофтТекс» запланирована реализация инвестиционного проекта стоимостью 250 млн долларов в Папском районе.