Xorazm viloyatida investisiya sohasi xodimlari uchun seminar bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi huzuridagi Investitsiya loyihalarini ishlab chiqish markazi tomonidan Xorazm viloyatida istiqbolli loyihalarga xorijiy investisiyalarni jalb etish, eksport hajmini oshirish hamda geografiyasini kengaytirish yo‘nalishlari bo‘yicha malaka oshirish va tajriba almashishga bag‘ishlangan seminar tashkil etildi.
Unda viloyat Investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasining shahar va tuman bo‘limlari, boshqa mahalliy hokimiyat organlari, qator tijorat banklarining hududiy bo‘linmalari va sug‘urta kompaniyalari rahbar va xodimlari ishtirok etdi.
Mutaxassislar investitsiyalarni jalb etish bo‘yicha amaliy tajribalari bilan o‘rtoqlashdi, investorlar, tadbirkorlar, eksportyorlar olishi mumkin bo‘lgan imtiyozlar, preferensiyalarni eslatdi, shuningdek, joriy yilning o‘tgan davrida erishilgan natijalar va kelgusi yil rejalarini muhokama qildi.
Seminar konstruktiv muloqot tarzida bo‘lib o‘tdi va unda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javoblar hamda viloyatda eksport va investitsiya faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha amaliy tavsiyalar oldilar.

В Хорезмской области прошел семинар для работников сферы инвестиций
Центром разработки инвестиционных проектов при Министерстве инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан в Хорезмской области организован семинар по повышению квалификации и обмену опытом по ключевым направлениям деятельности – привлечению иностранных инвестиций в перспективные проекты, увеличению экспорта и расширению его географии.
В нем приняли участие сотрудники городских и районных отделений Управления инвестиций и внешней торговли, других органов местной власти, региональных подразделений ряда коммерческих банков и страховых компаний.
Эксперты поделились практическим опытом по привлечению инвестиций, напомнили о льготах, преференциях, которые могут получить инвесторы, предприниматели, экспортеры, а также обсудили достигнутые результаты за прошедший период этого и планы на следующий год.
Семинар прошел в формате конструктивного диалога, по итогам которого участники получили подробные ответы на свои вопросы и практические рекомендации по улучшению экспортной и инвестиционной деятельности в регионе.